Publicat pe Lasă un comentariu

Familia Calivita

Familia CaliVita este comunitatea noastra. Moto-ul nostru ar putea fi: „Afacere. Cariera. Comunitate.”, deoarece aceste trei cuvinte ne rezuma perfect scopurile: promovarea formarii si mentinerii legaturilor intre membri, fluxul continuu de informatii profesionale si de afaceri si construirea reciproca de cariere.

Aceasta mare familie ne ofera noua si membrilor nostri posibilitatea de a ne cunoaste unul pe celalalt, de a schimba opinii si recomandari in chestiuni legate de viata noastra profesionala sau particulara, de a colecta si a oferi informatii in cadrul evenimentelor organizate de noi.

Pe parcursul intalnirilor si conversatiilor noastre, mi-am dat seama ca optimismul membrilor CaliVita reprezinta motorul Companiei de atatia ani de zile. Noi suntem constienti ca nu trebuie sa ne dam batuti niciodata, ca trebuie sa credem in noi insine si sa fim convinsi ca, daca avem suficienta rabdare si ambitie, ne vom atinge scopurile.

Suntem intotdeauna gata sa-i ajutam pe ceilalti, iar acesta este un alt element important al comunitatii noastre. Daca suntem deschisi catre ceilalti, vom avea doar de castigat in relatiile noastre personale. Secretul succesului nostru include si disponibilitatea de a-i ajuta pe altii, deoarece nu doar succesul personal conteaza, ci si succesul produselor noastre in randul consumatorilor. Trebuie, de asemenea, sa ne impartasim problemele si satisfactiile unii cu ceilalti, cu prietenii si persoanele iubite, deoarece ei vor fi fericiti doar daca noi suntem fericiti.

Am afirmat de multe ori, dar, probabil, nu suficient, cat de important este respectul si dragostea pe care o simtim unii pentru ceilalti, deoarece in aceasta mare familie toti suntem egali.

Si, nu in ultimul rand, tineti minte ca un zambet valoreaza mult mai mult decât am fi inclinati sa credem. Buna dispozitie si atitudinea pozitiva ne ajuta intotdeauna sa vedem ca viata este frumoasa.

Toate cele bune!

Gerry G. Hargitai, Presedinte Calivita

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *